piątek, 18 listopada 2011

Słowa jak ogień

"Powiedz mi, czemu najważniejszy chciałbyś być tylko ty?Powiedz mi, czemu w twoich oczach widzę żal? Myślę, że pozostaniesz w życiu całkiem sam całkiem sam"


Człowiek poza gamom pięknych i kolorowych emocji i uczuć takich jak miłość, radość, empatie posiada  również negatywne emocje takie jak gniew, nienawiść, egoizm. Egoizm jest szczególnie nasilającą  się cechą ludzi XXI pierwszego wieku, coraz mniej jest wśród nas ludzi otwartych na świat, na drugiego człowieka. Piękne cechy jak miłość do bliźniego są są zdeptane i wymienione na inne bezwartościowe idee(chęć zdobywania pieniędzy, pozycji). 
Słowa jak ogień są hymnem do ludzkiego sumienia, który powoduje, że zaczynamy się otwierać na świat. Uświadamia, że tak na prawdę my jako istota ludzka jesteśmy słabą jednostką i nie potrafimy sami stawić czoła problemom, chociaż z pozoru wydaje nam się inaczej. Myślimy o sobie jako o bardzo silnych potężnych osobach a tymczasem jesteśmy słabi. W sile gniewu bezmyślnie ranimy najbliższe osoby, które chcą nam pomóc. 

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.